- 02.17

Sóley – niezwykła Islandka powraca na koncerty do Polski i zapowiada nowy album „Ask The Deep”!

Nad Wisłą artystka zagra aż czterokrotnie: 21 maja w Warszawie („Basen)”, dzień później w Katowicach („Rialto”), 23 maja w Poznaniu („Eskulap”) i na koniec – 24 maja we Wrocławiu („Eter”).

Sóley, choć z pozoru krucha, delikatna i introwertyczna, obdarzona jest jednak ogromną wrażliwością, wspaniałym muzycznym talentem i sporą sceniczną charyzmą. Nic zatem dziwnego, że uroczej dziewczynie z Islandii od lat kibicuje spore grono niezwykle oddanych fanów. Jej płytowy debiut  We Sink'” okazał się bestsellerem w całej Europie, zaś jej największy przebój „Pretty Face” ma w serwisie Youtube już niemal 20 milionów odsłuchań! Twórczość Sóley porównuje się do dokonań jej rodaków z Múm i Sigur Ros, ale także piosenek Lykke Li czy CocoRosie. Islandka pewnie podąża jednak własną artystyczną ścieżką.

Absolwentka Icelandic Art Academy w zakresie pianina i kompozycji w ubiegłym roku wydała przepiękny album z pianistycznymi impresjami „Krómantík”, który pomimo niekomercyjnego charakteru, przyjęto nadspodziewanie ciepło. Zeszły rok był dla niej ważny także na prywatnym gruncie – Sóley Stefánsdóttir została szczęśliwą mamą. Po niedługiej przerwie wróciła jednak do studia, by nagrać nowy zestaw magicznych piosenek. O albumie „We Sink” pisano: „brzmi jak sen, równocześnie słodki i dziwaczny“, a pierwsze zapowiedzi zwiastują, że premierowy krążek będzie jeszcze bardziej niezwykłym doświadczeniem.

Islandka zapowiada, że płyta za „Ask The Deep” to osobista i poetycka muzyczna podróż. „Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią” – śpiewa w jednej z piosenek. Nowy materiał ukaże się w maju nakładem Morr Music. Niedługo po premierze Sóley z zespołem ponownie odwiedzi Polskę – 21 maja zagra koncert w warszawskim „Basenie”, dzień później wystąpi w „Rialto” w Katowicach, 23 maja zobaczymy ją w poznańskim klubie Eskulap, a na koniec – 24 maja w „Eterze” we Wrocławiu.

Bilety już w sprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Eventim oraz Biletomat.pl. W Katowicach do nabycia także w kasach „Rialto”.

 

21.05 Warszawa, Basen,

22.05 Katowice, Kinoteatr „Rialto”,

23.05 Poznań, Eskulap

24.05 Wrocław, Eter

zobacz także