- 10.20

Kortez w Poznaniu – koncert wyprzedany!

Kortez, jedno z największych objawień polskiej sceny ostatnich miesięcy, już 22 października zagra koncert w Poznaniu.

Artysta wystąpi w poznańskim klubie Spot przy Dolnej Wildzie. Muzyk, którego przebój „Zostań” podbija radiowe playlisty, będzie promował swój debiutancki album „Bumerang”.

Muzykuje od najmłodszych lat, jednak dopiero niedawno podbił serca szerszej publiki, przede wszystkim za sprawą kameralnej i poruszającej piosenki „Zostań”. Męski wokal, liryczna kompozycja i szczery, intymny tekst zachwyciły odbiorców tym, co we współczesnej muzyce rzadkie i cenne: autentycznością i prostotą przekazu. Utwór od pół roku nie schodzi z listy przebojów „Trójki”. W ostatnich notowaniach doskonale radzi sobie także nowa kompozycja Korteza „Od dawna już wiem”. 26-letni kompozytor i wokalista swoją muzyczną przygodę zaczynał jako pianista i puzonista.
Śpiewa od kilku lat i na początku 2014 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Jazzboy Records. Podobno podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował aż 66 piosenek. Najlepsze z nich usłyszymy na krążku „Bumerang”, który ukaże się pod koniec września, a także podczas poznańskiego koncertu w klubie Spot – już 22 października.

zobacz także