- 12.09

Kortez na wiosnę powraca do Poznania z towarzyszeniem zespołu! 12 marca koncert w CK Zamek.

Kortez na wiosnę powraca do Poznania z towarzyszeniem zespołu! Po entuzjastycznie przyjętym październikowym występie w klubie Spot, 12 marca będzie można usłyszeć go ponownie, na jedynym poznańskim koncercie promującym wiosenną trasę “Bumerang”. Tym razem Kortez z grupą zaprzyjaźnionych muzyków zagra w Sali Wielkiej CK Zamek.

 Album Korteza „Bumerang” to z pewnością najgłośniej komentowany debiut 2015 roku. Płyta dotarła na szczyty listy sprzedaży Olis, zaś piosenki „Zostań” i „Od dawna już wiem” podbiły serca słuchaczy Listy Przebojów Radiowej Trójki. Pochodzący z Podkarpacia twórca muzykuje od najmłodszych lat , gra na fortepianie, gitarze i puzonie. Przez długi czas imał się dorywczych zajęć: pracował fizycznie w lesie i na budowie, był ochroniarzem, uczył też muzyki w przedszkolu. Jego występ w eliminacjach programu „Must Be The Music” zachwycił Pawła „Uzka” Jóźwickiego z Jazzboy Records. Owocem ich współpracy jest album „Bumerang”. Męski wokal, proste, liryczne kompozycje i szczere teksty zachwyciły odbiorców tym, co we współczesnej muzyce rzadkie i cenne: autentycznością i prostotą przekazu. „Kortez jako twórca jest mieszaniną bluesmana, songwritera, wokalisty popowego, introwertyka i szczerego faceta w dobrych proporcjach.” pisała w Onecie Kaśka Paluch. Recenzent „Polityki” Mirosław Pęczak dodawał „To rodzaj szczerości artysty i szczerości sztuki, która bierze się nie tylko z osobistego doświadczenia, ale też (i może przede wszystkim) z talentu twórcy.”

Po wydaniu albumu Kortez zagrał serię wyprzedanych koncertów klubowych. Na wiosnę 2016 wreszcie pokaże się szerszej publiczności, z towarzyszeniem zaprzyjaźnionych muzyków. Jak sam zapowiada – niektóre piosenki nie zmienią formy, by ich przekaz pozostał prawdziwy i prosty. Pozostałe, które wykona z kolegami, wreszcie zabrzmią tak jak to sobie dawno wymarzył. Zapraszamy na niezwykły wieczór z Kortezem 12 marca 2016.

Koncerty

01.12

01.12

Kup Bilet
zobacz także