- 05.28

Klaves powraca z nowym materiałem w dystrybucji Kompaktu!

Polski producent, mieszkający od kilku lat w Reykjaviku, zyskał międzynarodowe uznanie a jego utwory grywały rozgłośnie na całym świecie. Nowe wydawnictwo producenta, to znakomita EPka zatytułowana „Illusion Of Peace”

 

W przeszłości dzielił scenę z takimi artystami jak Nicolas Jaar, Four Tet, Ben UFO, Laurence Guy. Nagrywał dla wytwórni Disclosure i Jessie Ware, a jego utwory prezentowali najsłynniejsi radiowi DJ-e, m.in. Gilles Peterson czy Annie Mac z BBC. Poza własnymi wydawnictwami, Klaves (czyli Mikołaj Gramowski) ma na swoim koncie również świetne remiksy dla takich artystów jak The Beach, Lucy Rose czy Honne.

Dorastał w Poznaniu, jako nastolatek opanował sztukę gry na pianinie i chętnie przeglądał jazzową kolekcję swoich rodziców. To jednak odkrycie muzyki tanecznej i elektronicznej doprowadziło do pierwszych autorskich prób pod szyldem Klaves. Poza sukcesami za granicą, Mikołaj zdobył też uznanie na polskim rynku – współpracował m.in. z Justyną Święs z The Dumplings czy z Flirtini, wystąpił też na festiwalach Open’er czy Selector.

Illusion Of Peace” prezentuje jego dojrzalsze oblicze. Klaves nie stracił zmysłu do sugestywnych melodii i subtelnych harmonii, nadal zachwyca dopracowaną produkcją, jego premierowe nagrania nabrały jednak głębi i zaskakują ciepłymi barwami analogowych syntezatorów oraz nieco melancholijną, senną aurą. Misterne beaty, choć wciąż taneczne, nie tyle energetycznie pobudzają, co urokliwie hipnotyzują. To muzyka, która idealnie sprawdzi się na słuchawkach w parku, w domu po ciężkim dniu, lub nad rankiem w klubie po szczycie imprezowej euforii. Floating Points, Bicep, ostatnie propozycje Bonobo, Four Tet czy Ross From Friends – to z pewnością ważne dla polskiego producenta punkty odniesienia. Za międzynarodową dystrybucję „Illusion Of Peace” odpowiada Kompakt, prestiżowa wytwórnia i dystrybucja znana dzięki płytom takich artystów jak GusGus, The Orb, DJ Koze czy The Field.

 

Fanlink do platform streamingowych:

https://fanlink.to/Illusion_of_Peace_EP

 

zobacz także